izmir pilav dağıtımıİzmir pilav dağıtımı son zamanlarda çok fazla rastlanmayan bir gelenek olmaya başlanmıştır. Bunun çeşitli nedenleri vardır. Birincisi İzmir lokma dağıtımının bunun yerine geçmesidir. İnsanlar hayır işlemek için lokmayı çok daha fazla tercih etmeye başlamıştır. Lokma pilav dağıtımına göre çok daha ucuz olup aynı sayıdaki insana dağıtım maliyeti de çok uygun olmaktadır.

Bir diğer sebep ise bu işi hakkı ile yerine getiren firmaların sayısındaki azalış ta etkendir. Pilav evde yapımı çok kolay olmasına karşılık yüzlerce hatta binlerce kişiye pilav yapılıp dağıtılması oldukça zor olmaktadır. Pirincin ayıklanıp temizlenmesi, pilavın pişirilmesi, servis edilmesi ve çıkan bulaşıkların temizlenmesi oldukça zor bir işlemdir. Bu ancak işini iyi bilen bir ekip tarafından yapılabilir.

İzmir pilav dağıtımı yapan firma

İzmir pilav dağıtımı işini profesyonel bir şekilde yapan firma sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azdır. İzmir lokma firması olarak birinci sınıf malzemelerden üretmiş olduğumuz pilavı dağıtmaktayız.  Sağlıklı ve leziz üretimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Ürünlerimizde her zaman için birinci sınıf malzemeler kullanmaktayız.

Pilav dağıtımında istediğiniz çeşit pirinç ile üretim yapmaktayız. Baldo, Osmancık gibi pirinç çeşitlerinden sizin isteğinize göre en iyisini seçiyoruz. Kimi insan pilavın tane tane olmasını ister kimisi de daha doygun bir pilav ister. Bizim üretimimizde hangisini seçildiğinin bir önem yoktur. Sizin isteğiniz bizim için önemlidir. Plastik tabaklarda sunumumuzu gerçekleştiriyoruz. Böylece hiçbir bulaşık derdi ortaya çıkmıyor.

İzmir pilav dağıtımı farklı seçeneklerle sunulmaktadır. Etli, nohutlu, tavuklu, sebzeli gibi garnitürlerden isteğinize ve bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca isteğe bağlı olarak ayran ya da gazlı içeceklerle de servis etmekteyiz. Sünnet törenlerinde, cenazelerde, mevlitlerde ve iş yeri açılışlarında pilav dağıtımı yapmaktayız.

En kaliteli malzemelerden üretmiş olduğumuz pilavımızı çok uygun fiyatlarla dağıtmaktayız. Nerede ve ne zaman kaç kişilik isterseniz dağıtımımızı gerçekleştiriyoruz. Yeter ki birkaç gün öncesinden bize haber verin. Takdir edersiniz ki bin kişilik pilavın hazırlanması epey bir zaman almaktadır. Bu eski geleneğin tekrar canlanması için biz elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz.

İzmir Pilavcı

İzmir pilavcı dağıtıcıları çoğu kez bir ürüne yeni bir değer ekleme konusunda oldukça yeteneklidir, örneğin pilavın üstüne genelde tavuk ya da et ile süsleme yapılır. İzmir pilavcıları ise çeşitli sebze garnitürlerini başarılı bir şekilde sunmaktadırlar. Ya da tavuk ciğeri ile yapılan sunumlarda harika olmaktadır. Fakat birçok firma ise sadece nohutlu pilav ile yetinmektedirler. Bu sıradan bir malı al sattan başka bir şey değildir. Biz bir dağıtıcı firma değiliz aynı zamanda ürünü temsil eden ürüne sahiplenen bir şirketiz.

Birçok sektörde satış kanalının bütünü birden bağımsız satış organizasyonu tipi içerir. Bunlar çoğu durumda doğrudan satış ekibiyle bir arada bulunur. Elbette lokma firmaları bu kadar karmaşık bir yapı gibi görünmez fakat gerçekte olan budur. Yani gerek üretim aşaması gerekse de pazarlama ve reklam aşaması bazen bir bazen de birden fazla kişi tarafından yürütülür. Ama burada kesin bir işbölümü yoktur. Yeri gelir pazarlamadaki pilav pişirir, yeri gelir tavuğu ayıklayan reklam işlerini halleder.

Normalde bir grup ürünlerin seçimi ve yapımından sorumludur. Diğer grup pişirilmesinden, bir diğer grup ta dağıtım yerine götürüp dağıtmasından sorumludur. Bunlara genelde satış temsilcileri ya da müşteri temsilciler adı verilir. Bazı şirketlerde satış temsilcileri sadece hayır sahibi ile değil son kullanıcı ile de temasta olabilir.

Hayır İçin Pilav Dağıtımı

izmir pilavBir yakınınız öldüğünde hem onu anmak hem de acınızı paylaşmak için yapılacak en iyi tercihlerden biriside pilav dağıtımıdır. Lokma dağıtımı da güzel bir seçenektir. Ama eğer bütçeniz uygunsa pilav dağıtımı yaparak hem insanların karnını doyurmuş oluyorsunuz. Hem de geniş insan kitleleriyle acınızı paylaşmış oluyorsunuz. Daha önce herhangi bir firma ile çalışıp pilav dağıtımı yaptırmadı iseniz aklınıza ilk gelen soru nasıl bir firma ile çalışacağımdır.

Bu konuda internete girdiniz ve karşınıza ilk çıkacak olan lokma firmalarıdır. Çünkü lokma, pilav, helva ve aşure dağıtımı bu firmalar tarafından yapılmaktadır. Gerek araçlarının bu işe uygun olması gerekse de dağıtım mantığının aynı olması sebebi ile lokmacılar tarafından yerine getirilmektedir. Burada da şu soru gündeme gelmektedir. “Hangi lokma firmasına yaptıracağım?”.

Bu sorunuza ek birkaç soru daha ekleyerek konuyu derinleştirelim. Çalışacağım firma sağlıklı ve temiz bir üretim yapacak mıdır? Ben bunu nasıl anlayacağım. Bunun cevabı esasında oldukça açıktır. Bir kere firmanın daha önce yapmış olduğu işlere bakın. Size vereceği referanslardan daha önce temiz çalışıp çalışmadığı hakkında bir fikir elde edebilirsiniz. İllaki birkaç resim ya da video kaydı yapmıştır. Bunlara da bakıp bir değerlendirme yapabilirsiniz.

Elbette en güzeli eğer denk gelirseniz bir hayır için pilav dağıtımına sizde hem tadına bakarak ustayı değerlendirmiş olursunuz. Hem de bir dua ederek hayrın yerine ulaşmasına katkıda bulunursunuz.

Pilav dağıtım organizasyonu

Bir yakınınızı kaybettiniz veya bir işyeri açılışı yapacaksınız ve halka pilav dağıtımı yapmak istiyorsunuz. Bir firma ile anlaştınız fakat firmanın ne gibi yükümlülükleri var nelerden sorumludur hiçbir fikriniz yoktur. Bizimle iletişime geçtiğiniz anda hangi tarihte, nerede ve kaç kişilik bir hizmet istediğinizi belirliyoruz. Gereken hazırlıkların yapılması için en az bir hafta öncesinden bizle iletişime geçmeniz önemlidir.

Anlaşma sağlandıktan sonra istediğiniz pirinci tedarik ederek dağıtım zamanında sıcak olacak şekilde pişirme süresini ayarlıyoruz. Üzerinin süslemesi için et veya tavuk bunların önceden hazır edilerek dağıtım yerine geliyoruz. Plastik tabaklara servisi önceden hazırlayarak veya isteğiniz üzere orada tabaklara koyarak servise başlıyoruz. Gene sizin isteğiniz üzerine ayran ya da başka bir içecek ile servisimizi tamamlıyoruz.

Bütün bu dağıtımlar esnasında yukarda saymış olduğumuz herşey vermiş olduğumuz fiyatın içine dahil olup başka herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. İzmir pilav dağıtım fiyatı kaç kişilik olduğuna, üzerine konulan malzemenin niteliğine ve yanında ikram edilen içeceğin çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bazı müşterilerimiz pilavın yanında ayrıca tulumba tatlısı veya İzmir lokma dökümü gibi kombine seçenekler istemektedir. Bu tür kombine seçeneklerimizin fiyatı da farklı olmaktadır.

izmir pilav dağıtımı