Aliağa lokmaAliağa lokma demek İzmir lokmacısı olmak demektir derler. Oysa aralarında dünya kadar fark vardır. Bir kere Aliağa’da hemen her yerde lokma dökümünü rahatlıkla yapabilirsiniz. İzmir’de ise trafik akışı çok yoğun olduğu için lokma dağıtacak yer bulmak çok zordur. Diyelim bir yer buldunuz ve dağıtıma başladınız insan sirkülasyonu çok yoğun olduğu için hızlı ve seri bir üretim yapmak zorundasınız. Hele bir de İzmir lokma dağıtımı istenmiş ise işiniz oldukça zor olacaktır. Bu noktada eğer deneyimli ve tecrübeli bir lokmacı ile çalışıyorsanız işiniz oldukça rahat olacaktır.

Son zamanlarda lokmacılık sektörüne giriş yapan yeni firmalar olmaktadır. Bu firmaların kimisi bir şekilde sektörle ilgisi bulunmakta olup kimisinin ise bu işten hiçbir haberi yoktur. Sakin geçen bir yerde dahi yaptıkları işi eline yüzüne bulaştıran bu insanlar Aliağa lokma dökümünü nasıl yaptıklarını varın siz hayal edin. Bir araç alarak lokmacı olunmayacağını burada acı bir tecrübe yaşayarak öğrenmektedirler.

Aliağa Lokma Firması

Un ve suyu karıştır biraz maya ekle az bir şey beklet oldu sana lokma hamuru. Bu tür tarifi alarak lokmacılığa giren onlarca insan şimdi araçlarını hurda fiyatına satıp başka iş peşinde koşturmaya başlıyorlar. Lokma sanıldığı kadar yapımı kolay bir tatlı değildir. Bir kere unun ve suyun miktarını hatta suyun sıcaklığını çok iyi ayarlamanız gerekmektedir. Mesela bir işi bitirdiniz ve diğer işe gitmeye en fazla yarım saatiniz varsa hemen orada ikinci lokmanın hamurunu ılık su ile karıp yarım saat içerisinde hamurun kabarmasını sağlamalısınız.

Sadece suyun miktarı ve ısısı değildir önemli olan aynı zamanda kıvamı da çok önemlidir. Bunu da unun markası ve çeşidine göre ayarlamak gerekmektedir. İyi bir usta bir çırpıda neyi nasıl yapacağını bilen kişidir. Yıllarını bu işe vermiş ustalarımız her şart ve koşulda en iyi lokmayı üretmeyi bilmektedirler.

Aliağa lokma olarak uzun yıllardan beri sektörün lider kuruluşu olarak birinci sınıf lokmanın adresi olmaya devam etmekteyiz. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda istedikleri yer ve zamanda kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla ayaklarına götürüyoruz.

Aliağa Lokmacı

Aliağa lokmacıAliağa lokmacı olarak tüm köy ve kasabalarda lokma dökümünü itina ile yapıyoruz. İşinde uzman personelimiz sayesinde kaliteli ve birinci sınıf bir hizmeti oldukça uygun rakamlarla icra etmekteyiz. Sadece şirketin profesyonel anlayışla yönetilmesi yetmez aynı zamanda çalışanlarında profesyonel olması lazımdır mantığı ile hareket ediyoruz. Bu doğrultuda profesyonel çalışanlarımızın ortaya çıkardığı işte üst düzeyde çok farklı bir hizmet ortaya koymaktadır.

Son birkaç yıl içerisinde ortaya çıkan merdiven altı firmalarla hiçbir şekilde bizi karıştırmayınız. Biz sağlıklı, temiz ve lezzetli bir lokma dökümü yapıyoruz. Merdiven altı firmalar iyi bir üretim değil ucuz lokma diyerek çeldirici bir etki yapmaktadırlar. Gerçekte bu insanlar ne hayır işinden anlarlar nede lokma dökümünün ne olduğunu bilirler. Tek yaptıkları bir araç üzerinde lokma bile diyemeyeceğimiz bir ürünü insanlara sunmalarıdır.

Aliağa Lokma Fiyatı

Aliağa lokma fiyatı isteyen vatandaşlarımıza öncelikle şunu söylemek istiyoruz. Aldığınız fiyat neleri kapsıyor bunu çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Bir kere aldığınız fiyat genellikle kişi sayısına göre belirlenmektedir. Bunun da açıklaması herkesin bildiği gibi satışı fiyatı maliyet fiyatı artı kardır. Kaç kişilik lokma dökülecek ise ona göre bir maliyet çıkmakta üzerine cüzi bir kar koyarak satış fiyatını elde etmekteyiz. Bizim satışımız elbette diğer tatlı ya da pastalarda olduğu gibi değildir. Biz doğrudan yiyeceği tüketen insanlara bir satış yapmıyoruz. Bizim satışımız hayır sahibi denen bir insanla anlaşıyoruz. O istediği yerde istediği insanlara dağıtımını gerçekleştiriyor.

Çok genel söylersek, üreticiyle aralarındaki istihdam ilişkisine göre farklılaşan iki genel satış türü vardır: doğrudan satış gücü ve bağımsız satış organizasyonu. Bizim satış şeklimiz ise doğrudan satış türünün bir alt şeklidir. Doğrudan satış elemanları (ki bizde lokma ustasıdır) sizin şirketin çalışanlarıdır ve ücretlerini ödersiniz. Maaş, hisse ya da bu ikisinin bir dışında prim alırlar, fakat sizin kadronuz yer alır ve doğrudan sizin altınızda çalışırlar.

Diğer şekilde ise, bağımsız satış organizasyonları, ürünlerinizi tüketicilere pazarlamak üzere sizinle özel anlaşma yapan profesyonel kişilerin işbaşında olduğu firmalardır. Genelde büyük şirketlerin bir kısmının doğrudan satış yetenekleri vardır. Daha küçük şirketler ya da büyük şirketlerin küçük bölümleri ise, kendi satış kanallarının gereklerini karşılamak için öncelikle bağımsız satış organizasyonları kullanırlar.

Lokma Dökümü mü satışı mı

Aliağa lokmacısıAliağa lokma dökümü yukarıda da bahsettiğimiz gibi birinci gruba dahildir. Lokma dökümünün bir farkı doğrudan bir satış farklı bir şekilde işlemektedir. Biz hayır sahibi ile anlaşırız. Dolayısı ile bir nevi toptan bir satış şekli olmuş olur. Fakat ürünlerimizi bir kişi değil yüzlerce hatta binlerce kişi tüketmektedir. Burada ürünümüz üzerine tasarruf hakkı tamamı ile hayır sahibidir.

Fakat klasik bağımsız satış organizasyonundan farklı olarak hayır sahibi bizden aldığı ürünü satamaz. Bu anlamda bağımsız satış organizasyonundan temelde farklılık gösterir. Bağımsız satış organizasyonu nedir kısaca açıklayalım. Bağımsız satış organizasyonu sadece satanlar ve alıp tekrar satanlardan oluşur.

Sadece satanlar: Bu kategori öncelikle bağımsız üretici temsilcilerini içerir. Birçok sektörde bunlara yanlış olarak komisyoncu denir. Belli sektörde temsilcilerle tamamen aynı işlevi yerine getiren komisyoncular da bu kategoriye girer. Bu kategoridekiler, yaptıkları satış üzerinden komisyon alırlar ve üreticiden doğrudan alıcıya geçen ürün üzerinde tasarruf hakları yoktur.

Alıp tekrar satanlar: Bu kategorideki en çok bilinen tip dağıtıcılardır. Diğerleri de aracı ve toptancılardır. Bunlar normalde ürünü üreticiden satın alıp stok ederler, ürüne ek bir değer de katabilirler. Daha sonra bu ürünü tüketiciye ya da başka bir alıcıya satarlar; kazançları alış fiyatı ile satış fiyatı arasındaki farktır.

Gördüğünüz üzere bizim yaptığımız işe çok benzemektedir. Fakat bizde hayır sahibi hiçbir şekilde lokmalarımızı dağıttığı kişilerden bir ücret talep etmez. Karşılığında beklediği sadece bir hayır duasıdır.