İzmir lokma dökümünde yapmanız gerekenler

İzmir lokma tatlısı insanların özel günlerinde başkaları ile paylaşımın en önemli aracısıdır. Bir yakınını kaybettikleri zaman veya sünnet düğününde yahut ta bir işyeri açılışında lokma döktürmek isterler. Böylesi özel günleriniz için bir planınız varsa önceden bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz. Size değişik alternatifler sunarak konuklarınıza farklı sunumlar yapmanızı sağlayabiliriz. İster lokma olsun isterseniz de diğer sunumlarımız için önceden randevu almanızı tavsiye ederiz. Bilhassa Cuma günleri lokma döktürmeyi düşünüyorsanız en az bir hafta öncesinden aramanızda fayda vardır.

İzmir lokma dökümünde yapmanız gereken çok fazla bir şey bulunmamaktadır. Bizimle iletişime geçtiğiniz anda hangi hizmetimizden faydalanmak istediğinizi açık bir şekilde belirtin. Eğer lokma döktürmek istiyorsanız hangi çeşit lokma istediğinizi belirtin. Pilav istiyorsanız üzerinin süslemesini ve içeceği ayrıca belirtin. Randevu günü, saati ve yerini açıkça belirtin. Mümkünse whatsapp gibi akıllı telefon uygulamaları vasıtası ile konumunuzu paylaşın.

İzmir lokma ücreti hangi kriterlere göre saptanır

İzmir lokma ücreti her zaman içim dağıtılacak miktara göre belirlenmektedir. Fiyatlar genelde en az üç yüz kişilik olacak şekilde düzenlenip üst sınır bulunmamaktadır. Lokma çeşitlerinden başta saray lokma olmak üzere hangisini tercih ederseniz fiyatta bir değişiklik olmayacaktır. Lokma çeşitlerinde her hangi bir fiyat değişikliği olmamaktadır. Sadece gidilen mesafe fiyat üzerine etkili olmaktadır. Şehir merkezinden uzak yerlerde yol parası ayrıca alınmaktadır. Bazı firmaların ucuz lokma fiyatı diyerek vatandaşı kandırdığı bilinmektedir. Bu firmaların aslında kalitesiz malzeme ve eksik işçilik ile vatandaşın parasını almaktadırlar. Biz en iyi malzemelerle birinci sınıf bir lokma dökümü gerçekleştirmekteyiz.

İzmir lokma dağıtımında vatandaşın üzerine düşen görevler

Lokma dağıtımında vatandaşın üzerine düşen pek bir görev bulunmamaktadır. Hamurun kıvamının tutturulmasından, kızartılması ve dağıtılmasına kadar pek çok şeyi biz yapıyoruz. Sizden istediğimiz bize açık bir şekilde nerede ve kaç kişilik hangi lokmadan istediğinizi belirtmenizdir. Bu bizim için çok önemlidir. Çünkü isteğinize göre farklı hazırlık aşamaları olabilmektedir. Ayrıca dağıtım yapılacak yeri bilmemiz araç park yeri sorunu oluşturabilecekse önlem almamızı sağlamaktadır. Bu noktada sizden isteğimiz eğer lokma dökülecek yer yoğun bir araç trafiğine sahipse bize bir yer ayarlamanızdır. Mümkünse aracımıza elektrik verebileceğiniz bir yer olursa çok daha iyi olur. Araç içerisinde gerekli donanımımız mevcuttur. Fakat şebeke elektriği her zaman için daha iyi sonuç vermektedir.

İzin alınması gereken yerlerde İzmir lokma dağıtımı

Üniversite, ilköğretim kurumları, emniyet müdürlükleri, askeri alanlar gibi bütün devlet kurumlarında lokma dağıtmak kurumun yetkilisi tarafından verilen bir izinle gerçekleşmektedir. Bu tür yerlerde İzmir lokma döktürmek isteyen vatandaşlarımızın üzerine düşen bir görev vardır. Oda bu tür yerlerde lokma döktürmek istiyor iseler önceden buranın yetkilisinde izin almaları gerekmektedir. Genelde insanlarımızda şöyle bir mantık gelişmektedir. Ben hayır işliyorum bunun için izin almaya gerek yoktur. Fakat bu çoğu zaman kurum yetkilileri ile bizi karşı karşıya bırakmaktadır. Her ne kadar kurum yetkilileri büyük bir anlayış gösterseler dahi belirlenen süre içerisinde lokma dökümü gerçekleşmemektedir. Buda hem bizim hemde hayır sahibinin programını aksatmaktadır. Bu yüzden bu tür yerlerde lokma döktürmek isteyen vatandaşlarımızın gereken izinleri önceden alması iyi olacaktır.

2021 Dini Günler

 • 13 ŞUBAT  CMRTS     & ÜÇ AYLAR
 • 18 ŞUBAT PER            & REGAİP KANDİLİ
 • 10 MART  ÇARŞ          & MİRAC KANDİLİ
 • 27 MART  CMRTS       & BERAT KANDİLİ
 • 13 NİSAN SALI            & RAMAZAN BAŞ
 • 08 MAYIS CMRTS       & KADİR GECESİ
 • 12 MAYIS ÇARŞ          & AREFE
 • 13-15 MAYIS PER-CMTS  & RAMAZAN BAY.
 • 19 TEMMUZ PZRTS   & AREFE
 • 20-23 TEMMUZ SAL- CUM  & KURBAN BAY.
 • 18 AĞUSTOS ÇARŞ   & AŞURE GÜNÜ
 • 17 EKİM PAZAR        & MEVLİT KANDİLİ