İzmir lokmacı kime denir. Her lokma dağıtan lokmacı sayılabilir mi? Bu soruların yanıtlarına geçmeden önce lokmacılığın geçmişine bakmamız gerekmektedir. Eskiden evlerde yapılıp konu komşuya dağıtılan bu lezzet bugün bir sektör haline gelmiştir. Bu sektör haline gelişin en büyük sebebi lokmanın sevilmesinin yanı sıra altında yatan maneviyattır.

Evlerde lokma yapımının ve dağıtımının zor olması sebebi ile pastacılara ve tatlıcılara bu iş yaptırılmaya başlanmıştır. Zaman içerisinde de bu işi yapan insanlara İzmir lokmacı denmiştir. İlk başlarda bütün alet ve edavatlarını lokma dökümünün yapılacağı yerlere taşımışlardır. Daha sonra gezici araçlarla bu hizmet verilmeye başlanmıştır.

Uzunca bir süreden beri bu alanda faaliyet gösteren firma sayısında önemli bir artış gözlenmiştir. Bu firmaların kimisi hakkını vererek bu işi yapmakta kimisi ise sadece günü kurtarmakla meşguldür. Günü kurtarmak isteyen lokmacılara karşı çok dikkatli olmakta fayda vardır.

izmir lokmacı

Birinci Sınıf İzmir Lokmacı Hizmeti

Biz yaklaşık otuz yıllık bir süreç içerisinde İzmir ve çevresinde lokma dökümü gerçekleştirmekteyiz. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz işler İzmir lokmacı firmasının nasıl olması gerektiğini en iyi bir şekilde göstermektedir. İzmir ve çevresinde hatta tüm ülkede lokma dökemeyeceğimiz yer bulunmamaktadır.

Gerek saray lokma gerekse de diğer hizmetlerimizi her zaman için birinci kalitede hazırlayıp sunmaktayız. Belirlenen yer ve zamanda tam vaktinde ve istenildiği miktarda üretimimizi yapmaktayız. Her lokma dökümü sonrasında bir sonraki lokma için gereken temizliğimizi yapmakta ve hazır bir hale getirmekteyiz. Sizlere en iyi hizmeti sunmak için buradayız.

İzmir lokmacı arayışında olanların dikkat etmesi gereken birkaç husus vardır. Bunların başında firmanın yasal ve meşru bir kuruluş olup olmadığını sorgulamanızdır. Yasal firma demek her yerde her şart altında lokma dökümü yapabilecek firma demektir. Yani altına bir araç alan her kimseye lokmacı demek çok da doğru olmayacaktır. Basit bir tatlıcı ile bizim aramızda önemli bir fark vardır. Bu farkı da ancak lokmalarımızın tadına bakarak anlayabilirsiniz.

Korsan Firma Sorunu

Esasında korsan firma sorunu sadece sektörde faaliyet gösteren firmaların sorunu değildir. Bütün halkın ortak sorunudur. Çünkü hem sektördeki firmalar hem de halk mağdur olmaktadır. Bu yüzden de elbirliği ile bu sorunun üstesinden gelmek gerekir. Bizim payımıza düşen size iyi bir hizmetin nasıl olması gerektiğini anlatmak ve pratikte de uygulayarak size göstermektir. Sizin üzerinize düşen görev ise ak ile karayı aynı kefeye hiçbir zaman koymamalısınız.

Peki lokma dökümününde ak ile karayı nasıl ayıracaksınız. Bir kere dürüst ve güvenilir bir firma kendisini daha en başından belli eder. Size vereceği referansları ile bu işte ne kadar iyi olduklarını anlatmaya çalışırlar. Ayrıca size göndereceği resimlerle de yaptıkları işlerin ne olduğu hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Korsan firmalar ise bir sürü laf yapıp size ucuz lokma hizmeti verdiklerini söyleyeceklerdir.

Neden Kaliteli Lokma Hizmeti

izmir lokmacıLokma döktürmek isteyen insanların bu işten her hangi bir kar zarar beklentisi bulunmamaktadır. Bu insanların tek istedikleri iyi bir hayır işleyip insanların gönlünü kazanmaktır. Bu yüzden de genelde lokmacıyı pek sorgulamazlar. Çünkü kendisi bir iyilik yaptığı için karşısındaki firmayı da bu şekilde görmektedir. Fakat gerçek hayat ne yazık ki bu şekilde işlememektedir. Firmaların çoğu sadece bir iş diyerek karşısındaki adamın duygu ve düşüncelerini hiçe saymaktadırlar.

Bu yüzden kaliteli bir lokma dökümü hizmeti almak istiyorsanız en önemli görev ilk başta size düşmektedir. Eğer mümkün ise lokma firması işin başındayken gözlemleyip yaptığı işi kontrol edebilirsiniz. Daha sonrasında yapılan lokmanın tadına bakıp lezzetini de test etmiş olursunuz. Böylece yapacağınız hayır işinin tam olarak yerine gelmesinde üzerinize düşen görevi yerine getirmiş olursunuz.

Organizasyonlar İçin İzmir Lokmacı

izmir lokmacıHer türlü organizasyon için İzmir lokma dökümü hizmeti vermekteyiz. İzmir ve civarı tüm il ve ilçelerde lokma dökümü süratli ve temiz bir şekilde gerçekleşmektedir. Ekonomik fiyatlarla büyük veya küçük her türlü organizasyonda hizmetinizdeyiz. Profesyonel ekiplerimizle gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızda işin hakkını vererek lokma dağıtımı yapmaktayız. Lokma dağıtımının bütün aşamalarında ince nüanslara dikkat ederek hayır sahibi vatandaşların memnuniyetini en üst seviyede sağlamak bizim işimizdir.

Lokma dağıtımı genelde cenaze, iş yeri açılış, mevlitlerde tercih edilmektedir. Fakat son zamanlarda farklı organizasyonlarda da lokma dağıtımı tercih edilmektedir. Bunlar belirli anma günleri, parti ve dernek etkinlikleri, başka ülkelerin şöhretlerinin ölümü gibi çok değişik nedenler olabilmektedir. Genelde lokma dağıtmanın temelinde iki neden yatar ya acınızı yada sevincinizi paylaşmak istersiniz. Fakat son organizasyonlar göstermiştir ki artık insanlar sadece acı ve sevinçlerini değil sadece iyilik olsun diye de lokma dağıtımını yapmaktadırlar.

Organizasyonlar İçin Lokma Fiyatı

Organizasyonlar için lokma fiyatı yapılan işin boyutuna göre değişebilmektedir. Örneğin bir dernek belli bir günde ortalama sayıda yani 300- 500 kişilik bir lokma döktürmek istiyor ise bunun fiyatı normal lokma dağıtım fiyatımızla aynıdır. Fakat bazı kurumsal firmalar ya da siyasi partiler uzun süreli bir etkinlikte İzmir lokma dağıtımı istemektedirler. Bu durumda bizimle iletişime geçip konu hakkında ayrıntılı bilgi verdikten sonra size fiyat vermekteyiz. Burada da öneli olan dağıtılacak kişi sayısı değildir. Elbette kişi sayısı bizim ana fiyat politikamızı belirleyen etkendir. Fakat şehir dışına çıkılacak mı, çıkılacak ise ne kadarlık bir yol yapılacak, nerede kalınacak gibi soru işaretlerinin yanıtlanması gerekmektedir.

Hayır İçin Lokma Dökümü

izmir lokmacıBizim müşterilerimizin çoğunluğunu bu grup oluşturmaktadır. Günlük, belirli nedenlerden dolayı hayır için lokma döktürmek isteyen insanlar bizim müşteri profilimizi oluşturmaktadır. Ya bir yakını ölmüştür, yada sevinçli veya mutlu bir olay yaşamıştır. Bu durumunu başkaları ile paylaşmak onların dua desteğini yada iyi niyet temennilerini almak isteyen insanlar hayır için bir lokma dökeyim demektedirler.

Lokma tatlısı çok özel bir lezzete sahip bir yiyecektir. Hafif, yedikçe yediren buna rağmen her hangi bir hazım sorunu yaratmayan enfes bir tatlıdır. Bu yüzden de hayır işlemek isteyenlerin en çok tercih ettikleri ürün olmaktadır. Bunun yanı sıra helva, aşure ve pilav da gayet uygun bir çözüm olmaktadır. Elbette bu hayır sahibinin tercihi olup bütçesine ve amacına göre bu seçeneklerden birisini seçmektedir.

Sizde özel günlerinizde ne tür bir hayır işlemek istediğinize karar verdikten sonra bizimle iletişime geçerek birinci sınıf bir lokma dağıtım hizmeti alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir telefon etmek veya whatsapp hattımıza yazmaktır.